еМагазин
Image default
Бизнис

„ФЗЦ 11 Октомври“ за три месеци оствари добивка од 462.000 денари

„ФЗЦ 11 Октомври“ АД Куманово во првите три месеци од годинава оствари добивка од 462.000 денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала загуба од 1,9 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Владата за резервација на авиобилети вреден 20 милиони денари

Никола Осило

Во Комерцијална банка 4.940 акционери, „Адора инженеринг“ најголем

Никола Осило

(Видео) Директорите на ТАВ Македонија растовараат авион

Редакција