еМагазин
Image default
Бизнис

ГА-МА купува телеметриски систем за гасоводот за 53.000.000 денари

ГА-МА АД – Скопје распиша оглас за набавка на телеметриски систем за гасоводот.

Проценета вредност на договорот без ДДВ е 53.000.000 денари, a главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„АБ-ауто“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Штип за набавка на автомобил вреден 32.000 евра

Никола Осило

Прилепска пивара со намалена добивка

Редакција

„Спектартермо“ го доби тендерот на ЕСМ за замена на затворачи на турбини во три хидроцентрали вреден 1,5 милиони евра

Никола Осило