еМагазин
Image default
Бизнис

ГА-МА купува телеметриски систем за гасоводот за 53.000.000 денари

ГА-МА АД – Скопје распиша оглас за набавка на телеметриски систем за гасоводот.

Проценета вредност на договорот без ДДВ е 53.000.000 денари, a главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата и „Макпетрол“ се спогодија вонсудски да ги решаваат споровите

Никола Осило

Министерството за правда вработува 22 лица, плата до 22.490 денари

Никола Осило

„Дрво-пром“ го доби тендерот на Управниот суд за адаптација и реновирање вреден 840.000 евра

Никола Осило