еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Црвенковски, Ахмети, Иванов и Мицкоски не беа на подигнувањето на знамето на НАТО пред Влада

Али Ахмети, лидерот на ДУИ и коалиционен партнер на СДСМ, претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и поранешниот претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски не присиствуваа на денешната церемонија на подигањето на знамето на НАТО пред Влада.

На церемонијата беше присутна речиси цела Влада, амбасадори, преставници на невладиниот сектор… како и поранешните премиери, Владо Бучковски, Хари Костов, претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Знамето на НАТО кренато пред Влада

Иванов ја добил поканата откако завршила церемонијата за подигање на знамето на НАТО

Врховниот командант на АРМ, претседателот Иванов не беше на церемонијата за подигање на знамето на НАТО

Фото: Влада/Димитров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумулативната инциденца во Дебар 169,3 во Куманово 37,8, во Скопје 29,6: Заболени со коронавирусот по градови

Редакција

Почина Велибор Џаровски-Џаро

Редакција

Захариева: РС Македонија ќе има место во ЕУ кога ќе биде подготвена, во моментов не е

Редакција