еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Дедо Мраз ги изненади децата од Клиниката за детски болести и онкологија и им подари пакетчиња

Во пресрет на новогодишните празници, тимот за спасување на планина на Црвен крст на Град Скопје и волонтерите на Црвен крст Центар, на Клиниката за детски болести и Клиниката за Онкологија при Клиничкиот центар Мајка Тереза – Скопје, организираа показна вежба при што им поделија пакетчиња на децата.

„Членови од Тимот маскирани во Дедо Мразовци, се спуштаа по јаже и им делеа подароци на децата хоспитализирани во двете клиники.Вежбата се реализираше во соработка со Општина Центар и Бугарската амбасада во РМ“, информираат од Црвен крст на нивната фејсбук-страница.

Фото: Фејсбук-страница на Црвен Крст на Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Прекрасна финална вечер на „МакеДокс“ со доделување награди

Никола Осило

ЕВН ја почна изградбата на полигон за тренинг на млади електро монтери и електро техничари

Редакција

JСП со нови линии за Саемот за мебел: Еве го возниот ред и трасата на движење

Редакција