еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Филмската екипа на „Медена земја“ заедно со Роберт де Ниро, Бред Пит, Леонардо ди Каприо, Ал Пачино…

Филмската екипа на „Медена земја“ почна да ги живее ѕвездените мигови во Холивуд.

Од таму на социјалните мрежи објавија фотографии на кои што се фотографирани заедно со Бред Пит, Ал Пачино, Леонардо ди Каприо, Роберт де Ниро и други светски познати актери, режисери и филмски работници кои се во исчекување на Оскарот.

На фотографиите недостасува Атиџе, која најверојатно следниот месец ќе пристигне во Холивуд за да прошета по црвениот тепих на манифестацијата на доделување на оскарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмската академија објави фотографија од сите номинирани за Оскар: Ди Каприо до Котевска

Атиџе има илјадници „двојнички“ низ Македонија

Креаторката Кокев: Атиџе на Оскарите ќе ја испратиме скромна, убава, дотерана онака како што се чувствува најпријатно

Ниту еден збор не може да ја долови приказната споделена низ овие фотографии низ кои се гледа, чудото што „Медена земја“ го направи за Македонија во светот на кремот на филмот.

Фотографиите се направени за време на заедничкиот ручек на сите номинарани за оскари.

Фото: Фејсбук/Зоран Ристевски/Фејсбук/Медена земја/Филмска академија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макпетрол“ ќе го продаде својот дел од сопственоста на „ГА-МА“ на Владата

Никола Осило

„Северномакедонски“ срам на саемот за храна во Берлин

Редакција

Ги урна ли Макрон сите надежи за преговори во октомври?

Никола Осило