еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Галерија) Галичка свадба: Марина Петровска и Огнен Караѓозоски ја крунисаа својата љубов

Марина Петровска и Огнен Караѓозоски почитувајќи ги сите обичаии од вековната традиција на Галичката свадба денеска ја крунисаа својата љубов.

Судбоносното „да“ го кажаа во храмот „Св. Апостол Петар и Павле“ во Галичник.

На 46. по ред Галичка свадба присуствуваа бројни туристи од земјава и странство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Пендаровски со сопругата на Галичка свадба, кој им правеше друштво

(Галерија) На Галичник спиев во кола и ја сонував Галичка свадба

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запознајте ги новите антикорупционери: Шемши Сали, експерт и за боречки вештини

Редакција

Стево Пендаровски професионално: Од советник на Црвенковски и Трајковски до кандидат за претседател

Редакција

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

Редакција