еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Гласна куќа“ – нова македонска тинејџерска серија „се крчка“ по пауза од 30 години

„Гласна куќа“ е името на првата тинејџерска ситком серија која се снима во Македонија после 30 години.

„Она што недостасува на медуимскиот пазар за нашите тинејџери да имаат свои јунаци, да се раскажат нивните приказни, да нурнеме во нивниот свет. Анастасија, Кики, Никола, Кристијан, Мина, Давид, Софија, Јована се имињата на младите актери кои ќе ви го разубават денот. Светот е наш во новата серија „Гласна куќа““, пишува на Фејсбук профилот на продукцијата „КМК“ која ја работи серијата.

Актерите се од „Бејби шоу“ – школата на познатата македонска актерка  Весна Петрушевска, а серијата наскоро треба да се емитува на ТВ 24.

Фото: Фејсбук/КМК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Под прашалник пензиите на илјадници осигуреници: ПИОМ не може да наплати придонеси вредни стотина милиони евра

Никола Осило

Прогласена епидемија на морбили во скопско Радишани, досега заболени шест лица

Редакција

(Фото) Новогодишни честитки со семејни фотографии од Иванов, Шекеринска, Јанкулоска…

Редакција