еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Граѓаните во ѓубре го оставија споменикот Мечкин Камен

Граѓаните кои присуствуваа на прославата на Денот на Републиката на Мечкин Камен во Крушево оставија хаос зад себе.

По нивното присуство споменикот се „дави“ во ѓубре. Се што јаделе и пиеле, оставиле во природа.

Едно големо СРАМОТА и никаква почит!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Кој дојде на прославата на Илинден во Крушево

Влада: ВМРО-ДПМНЕ дезинформира дека биле спречени да дојдат на Македониум, беа уредно поканети и потврдени

Без инциденти помина чествувањето на Илинден на Мечкин Камен

Фото: Баки Шакировски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски од функцијата претседател на Врховниот суд

Никола Осило

Низ кои три фази би требало да оди постапката за уставните измени

Редакција

„Кинг ИЦТ“ го доби тендерот на Град Скопје за одржување на системот за управување со документи вреден 190.000 евра

Никола Осило