еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Хумор и коронавирусот

Бројни вицови, досетки, фотомонтажи… се споделуваат по социјалните мрежи, а многу креативни луѓе од Македонија, регионов и светов покажаа дека „битката“ со коронавирусот може да се води и со хумор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

20 лица од новозаболените со коронавирусот имале контакт со потврден случај, 1 неодамна патувало

Бројот на заболени здравствени работници со коронавирусот во Македонија порасна на 41

110 лица од заболените со коронавирусот во Македонија биле без изразени симптоми

Кај 97 лица од заболените со коронавирусот во Македонија се присутни хронична и здравствени состојби

Фото: Фејбук/Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен: „Им ја должиме вистината на граѓаните, кризата ќе биде долга и тешка“

Редакција

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Бирото за регионален развој за набавка на џип

Никола Осило

(Фото) „Алкалоид“ на традиционалниот пикник собра 1.120.000 денари кои ќе бидат донирани на „О2“ за борба против загадувањето

Никола Осило