еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) И Заев собираше отпушоци: Министри, судии, пратеници, административци … собираа ѓубре низ Македонија

Околу 40.000 административци, министри, пратеници, судии, градоначалници, обвинители… беа дел од денешната еко-акција „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“.

Се чистеше низ целата земја, а дел од акцијата беше и премиерот Зоран Заев, кој немаше проблем да собира нечии отпушоци.

“Доследно почитување и практикување на овие принципи претставува услов за подобро здравје, поквалитетен и подолг живот на граѓаните. Се надеваме дека на овој начин ќе влијаеме и на свеста на граѓаните и севкупно врз граѓаните за да успееме да ги сочуваме локциите откако ќе заврши оваа акција“, изјави Заев.

Фото: Фејсбук/Заев/Шекеринска/Филипче/Манчевски/Петров/Ангеловска/Собрание/Спасовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Путин во Белград на 14. средба со Вучиќ: Ќе го чуваат снајперисти, 7.000 полицајци, 250 руски специјалци и три српски мига

Редакција

„Кај треба да потпишеме дека Гоце Делчев е Французин“: Твитер за датумот, Макрон и ЕУ

Редакција

Смртна закана кон сопругата го спречила Јанчев да гостува во телевизиска емисија

Никола Осило