еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа навечер: Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Адреналинскиот забавен парк „Мега“ е главна атракција за децата, но и за возрасните. Отворен од понеделник до недела, секојдневно привлекува посетители од целиот град, а за викенди и од целата држава.

Поради големата посетеност и позитивните реакции, паркот „Мега“ во Скопје ќе остане до крајот на јуни. Влезот е бесплатен, а користењето на реквизитите и адреналинските возења чинат од 50 до 200 денари.

Паркот со адреналински атракции се наоѓа на „Илинденска“, веднаш до СЦ „Борис Трајковски“.

Најатрактивни возења за посетителите се „Enterprise”, „Star Tower”, „Vortex”, „Kamikaze”, „Pop Stars” и „Break Dance”- сите со високо ниво на адреналин.

Сите реквизити се лиценцирани, со што се гарантира нивната безбедност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Како ќе изгледа новиот тематски забавен парк во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Не поддржувам аболиција

Редакција

(Галерија) Бадникови поворки низ скопските улици: Ѕвездата од Витлеем и гласот на ангелите ја соопштија радосната вест

Редакција

Македонија влезе во трета фаза, Куманово, Скопје и Дебар се во четврта: Какви се проценките за ширење на коронавирусот

Редакција