еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Како изгледа претседателскиот апартман во „Хилтон“

Реномираниот хотел „DoubleTree by Hilton Skopje”, кој се отвори на 1 јануари годинава, располага со 170 соби, меѓу кои има 15 луксузни апартмани, од кои еден е претседателски и се простира на 200 метри квадратни.

„еМагазин“ имаше можност да влезе во претседателскиот апартман кој е еден од најбараните, иако една вечер спиење во него чини 1.800 евра.

До сега, не престојувал ниту еден претседател, но според информациите до кои дојдовме во него престојувале високи гости и ВИП личности.

Во него, освен дневен престој, спална, неколку тоалети поврзани еден со друг, има и просторија која може да послужи како канцеларија, и соба за состаноци.

Со отворањето на хотелот во Скопје, светски познатиот бренд „Хилтон“ кој има стогодишна историја, сега е присутен во 110 земји во светот. Под овој реномиран бренд постојат 5.500 хотели во кои во изминатите 100 години престојувале над 3 милијарди гости.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Отворен барот на покривот на „Хилтон“: Панорамски поглед од кој Скопје изгледа преубаво

(Галерија) Адемоска: Отворањето на „Хилтон“ беше предизвик, исполнивме највисоки светски стандарди во хотелиерството

(Фото) Колку чини една ноќ во првиот хотел на Хилтон во Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Никола Осило

Стружанец на 44 години и тетовец на 54 години меѓу седумте починати од корона вирусот

Редакција

За новиот министер Хисен Џемаили интернетот е компјутерска вештина

Никола Осило