еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Како изгледа Шар Планина по неколку дневните пожари

Планинарскиот клуб „Аргентус маунт“ од Тетово објави фотографии од последиците од пироманството врз Шар Планина.

„На 29 октомври беа забележани повеќе активни опожарувања на тревата во Националниот парк Шар Планина во Косово, од каде што чадот со северниот ветер, брзо се распространи на цела Шар Планина, а приквечер се стационира над Полошката котлина.

На пасиштата Смрека, Турчински Ивади, Вакув и Карабунар целосно е изгорена тревата“, пишува на фејсбук-страницата на планинарскиот клуб „Аргентус маунт“ од Тетово.

фото: Фејсбук-страница на „Аргентус маунт“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Може ли до октомври и Грција да стане проблем за старт на преговори со ЕУ?

Редакција

Објавен трет повик за субвенции на нискобуџетни авиокомпании

Редакција

Штипски Бетон во загуба

Редакција