еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска го прослави својот 29. роденденден.

Свое обраќање имаше лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, а меѓу присутните беше и поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајанов, кандидатката за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тежок тендер“: „Бапал“ ќе ги чисти објектите на државната управа за 204 милиони денари

Никола Осило

“Го следеле тајни служби со жолто југо. Ајде мајката!„: Твитер за следењето на Пендаровски од тајна разузнавачка служба

Редакција

Анкета на ИРИ: Мнозинство граѓани поддржуваат влез во ЕУ и НАТО под „Република Северна Македонија“

Никола Осило