еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на одбележување на роденденот на кралицата Елизабета во Британската амбасада

Британската амбасада синоќа го одбележа роденденот на кралицата Елизабета.

Таа е родена на 21 април, но официјалниот роденден и се слави втората сабота во јуни.

Нејзиниот роденден уште е познат и како Trooping the Colour.

На прославата во амбасадата присуствуваа министерот за надворешни работи Никола Димитров, претседателот на Собранието, Талат Џафери, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пратеникот Влатко Ѓорчев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска

Фото: Британска амбасада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Унковски до Филипче: Дадовме дозвола на МТВ да ја репризира бесплатно „Бушавата азбука“

Редакција

Новопочинатиот од коронавирусот од Скопје имал претходни заболувања

Редакција

(Галерија) Фабрика „Карпош“ прослави 70 години постоење

Редакција