еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на прославата на Илинден во Крушево

На денешната прослава на Илинден во Крушево присуствуваа премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, министерот за здравство, Венко Филипче… пратеници, градоначалници, амбасадори, високи воени и полициски лица…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влада: ВМРО-ДПМНЕ дезинформира дека биле спречени да дојдат на Македониум, беа уредно поканети и потврдени

(Галерија) Граѓаните во ѓубре го оставија споменикот Мечкин Камен

Без инциденти помина чествувањето на Илинден на Мечкин Камен

Фото: Влада/Општина Крушево

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчки борбени авиони ќе го чуваат македонското небо

Никола Осило

Министерство за правда го демантира Мицкоски: Амандмани за Законот за јавно обвинителство не се доставени

Редакција

Канческа Милевска откри детали од нацрт амандманите на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција