еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Македонскиот топ-модел Павле Николовски го освои Балканот

Еден од нашите најуспешни македонски модели Павле Николовски повторно ја потврди својата успешна кариера благодарение на неговите ангажмани во Босна и Херцеговина.

Токму таму беше ангажиран од дизајнeрката Емина Хусеџиновиќ да биде во нејзината нова колекција (GRACIJA Magazin ), покрај овој ангажман следуваа и други помеѓу кои и сесијата за списанието Hello.

„Неговата интернационална кариера и секако неговата голема професионалност му донесоа одлични соработки во Белград, Загреб и Босна и Херцеговина. Паметиме дека минатата година беше и заштитно лице на српскиот бренд Barbosa.

Покрај неговата професионалност, Николовски успеа да го освои Балканот со карактеристичнатa руса коса и неверојатните пропорции. Во моментов се работи на уште еден голем проект во новата сезона, но да не ги откриваме сите детали“, велат од неговата матична агенција „Моделс Ин“ од Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Редакција

АД за станбен и деловен простор без оглас се договори со „Декон-ком“ за непредвидени работи на објектот Државни институции

Редакција

Косово во знак на благодарност што Македонија гласаше за негов влез во Интерпол, може да ги испорача лицата кои ги бара македонската полиција

Редакција