еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Традционално, Сојузот на стопански комори (ССК) во ресторанот Воденица и годинава ја организираше Годишната прослава на која присуствуваа бројни бизнисмени, јавни личности, политичари, дипломатски преставници…

Таму беше премиерот Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателот Стево Пендаровски, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Минчо Муцунски

Фото: ССК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Груевски фотографиран како вади пари од банкомат во Унгарија

Редакција

Твитер му „закачи“ нов алијас на министерот за надворешни работи: Никола Димитров – Никиликс

Никола Осило

„ЗСФ-КОМ“ на Фатмир Етеми е купувачот кој плати 572.000 евра за 2.753 акции од „Скопски пазар“

Никола Осило