еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Мицкоски со Силјаноска, Бети со Рангелова и Димовски: Кој се дојде на коктелот на ЕУ за денот на Европа

Делегацијата на Европската Унија во земјава, синоќа организираше коктел за обележување на 9. мај- Денот на Европа.

На коктелот дојде премиерот Зоран Заев, вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, министрите Дамјан Манчевски, Горан Сугаревски…, претседателот на Собранието, Талат Џафер, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во придружба на поранешната кандидатка за претседател на државата, професорката Гордана Силјановска Давкова, пратениците Даниела Рангелова, Илија Димовски, Елизабета Канческа Милевска кои беа во друштво на поранешниот технички премиер Емил Димитриев, претседателот на Врховиот суд, Јово Вангеловски

Фото: Делегација на ЕУ/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По МВР и Амбасадата на САД со предупредување: Постои зголемен ризик од терористички напади во Северна Македонија

Редакција

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 520.461 лица, а „против“ 32.801 лица

Никола Осило

Мајката на Пино Секондо за неговото убиство: „Детето ми го убиле и го сокриле за животни да ми го распарчат“

Редакција