еМагазин
Image default
Локално

(Галерија) Нов Wine & Chocolate салон во Лептокарија

Фабриката Европа, на нивниот фејсбук-профил информираа дека заедно со Сковин отвориле нов Wine & Chocolate салон во Лептокарија, каде можете да ги најдете највкусните десерти и најубавите сортни вина.

Освен на плоштадот и во ГТЦ, ова е трета продавница за продажбата на вината на Сковин и чоколадата на Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворена нова продавница во ГТЦ: „Европа“ врти нова слатка страница во својата историја

фото: Фејсбук-страница на АД Европа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повреден малолетен пешак при судар на „Пасат“ и „Мерцедес“ во Скопје

Никола Осило

„Југо“ се удрило во „пежо“: Две деца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција

Тројца го тепале во дисконт на Аминта Трети

Никола Осило