еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ѓорги Поповски, најубав помеѓу тенисерите и најмаркантен помеѓу моделите 

Кога ќе ги погледнете неговите фотографии имате чувство дека ова момче доаѓа од друго време заради неговата аристократска  убавина. Ѓорѓи Поповски слободно може да го вброиме помеѓу неколкуте врвни тенисери во нашата земја.

Неговите успеси се докажаа кога стана државен првак број еден на ранг листата во Македонија. Тука не застанува, продолжува маестрално да се надградува во САД каде игра за престижниот Универзитет „Алкорн“.

Големиот потенцијал за моделинг го препознаваат од агенцијата „Моделс ИН менаџмент“ каде му даваат ексклузивен договор.

„Поповски во моментов има понуда од три различни модни агенции во Америка, но ние како матична агенција ќе одлучиме каде е најдобро за него. Ѓорѓи Поповски го има тој индивидуален икс фактор и совршено лице на модел, па за што и да се одлучи во иднина успехот му е на дофат. Неговата харизма и вроден шарм му го даваат единствениот печат на вистински борец и џентламен,“ вели Алек Наумовски ко-сопственик и менаџер на агенцијата „Моделс ИН менаџмент“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По подолг период бројката на заразени со корона вирусот под 100 и изнесува 78, во Скопје 26

Редакција

LEVI’S®и Џастин Тимберлејк ја објавуваат соработката за 2018 година

Редакција

Кардула: „Медена земја“ испрати моќна порака кога е повеќе од потребно, тие се победници независно од Оскарот

Редакција