еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Палми и лампиони: Како е новогодишно украсена Струмица

Струмица и оваа година празнично за престојните новогодишни празници е украсена на повеќе локации.

Голема елка висока 15 метри е поставена на градскиот плоштад, а новогодишниот амбиент е надополнет со светлосни мрежи, небо, топки, елки, солзи, мразулци и други светлосни фигури.

Фото: Општина Струмица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за претседател на здружение на пензионери: Си трошел пари по ќеф

Никола Осило

Училиште „Братство единство“ во Дебар сега е „Пенестија“, а „Здравко Чочковски“ се вика „28 ноември“, според денот на албанското знаме

Редакција

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на парцела во ТИРЗ Струмица вреден 650.000 евра

Никола Осило