еМагазин
Image default
Забава

(Галерија) Прекрасна атмосфера и насмеани лица на првиот „Скопје виски фест“

Во убаво расположение, многу насмеани лица и супер забава помина првиот „Скопје виски фест“ што неодамна се одржа во хотелот „Мериот“.

Посетителите имаа можност да пробаат над 30 брендови виски и над 58 видови виски, сингл малтови, бурбони… „зачинети“ со одлична музика.

Организаторот „Боттега Евенти“ се погрижи се да помине во најдобар ред со што Скопје доби уште еден убав настан за социјализирање кој се надеваме дека ќе прејде во традиција.

Фото: Фејсбук/Скопје виски фест

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Како помина светската премиера на „Врба“ на Манчевски во Рим

Редакција

(Галерија) И претседателот Пендаровски со сопругата на премиерата на филмот „Врба“ на Манчевски

Редакција

По четири години пауза, се отвора култното „Енџлс кафе“ во Штип

Редакција