еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Прогласени најуспешните ресторани во Македонија, сите од Скопје

Министерството за економија им додели признанија на рестораните Пелистер, Македонско село и Фор, за најуспешни ресторани.

Станува збор за традиционални награди кои се доделуваат по повод Светскиот ден на туризмот – 27 Септември.

Пелистер – Скопје

Македонско Село – Скопје

Фор – Скопје

Фото: Фејсбук/Фор/Македонско село/Пелистер

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Кои се најуспешните хотели во Македонија со нова туристичка понуда во хотелиерството

(Галерија) Кои се најуспешните хотели за езерски туризам во Македонија

(Галерија) Кои се најдобрите хотели за планински туризам во Македонија

(Галерија) Кои се најуспешните спа хотели во Македонија

(Галерија) Кои се најуспешните градски хотели во Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Претседателот Оливер Деркоски и сопругата имаат два стана

Редакција

ЈП за државни патишта склучи договор со Гранит за непредвидени работи на патот Неготино-Демир Капија

Никола Осило

Каков имот пријавил поранешниот новинар Трпеноски, кој стана член на Антикорупциска

Редакција