еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Шекеринска и американската амбасадорка Брнс го искачија врвот Лако Сигној на Галичица

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и американската амбасадорка, Кејти Мери Брнс денеска го искачија врвот Лако Сигној на Галичица.

Друштво им правеа шефот на Канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, Зоран Јанковиќ, припадници на АРМ, градоначалниците на Охрид и Ресен, амбасадори, планинари…

Фото: Шекеринска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грција ќе бара од ООН дополнителен анекс на Преспанскиот договор за македонскиот јазик

Редакција

Цветан Панделески: Компаниите на фамилијата Панделески работат законски

Редакција

„Ман импортер Македонија“ го доби тендерот на „Национални шуми“ за набавка на камиони вреден 685.000 евра

Никола Осило