еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска учествуваа на натпревар во готвење cook off, во Јавна соба.

Во овој натпревар победија мафините на Царовска и Петров.

„Готвевме, се забавувавме и дониравме оброци за “Проект Среќа”, кои им помагаат на нашите најранливи граѓани. Браво за Љупчо Николовски и Сања Лукаревска – достојни натпреварувачи во кујната“, напиша Царовска на нејзиниот фејсбук-профил.

Фото: Фејсбук-профил на Царовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Газдите манипулираат со обврската за К-15: Во Велес исплаќани срамни 100 денари

Редакција

(Фото) Патниците од Пепелиште ќе бидат преместени во реновираниот Завод во Демир Капија

Редакција

„На кого му треба Џез фестивал додека има Ѕвезде Гранда“: Твитер „прегреа„ за Годишната програма на Министерството за култура

Редакција