еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Твитер календар за 2019: Секси и со вкус

Македонската заедница на социјалната мрежа Твитер го претстави календарот за 2019 година.

Ваквите изданија веќе стануваа традиција, а календарот за 2019 година е само доказ дека организаторите имаат одличен вкус со оглед на комбинацијата на секси изгледот на твитерџиите со минимал шаренило бои.

Фотографиите на календарот се на Ѕвонко Плавевски, а аситент – Александар Чокревски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Кирковски испишува историја: Не беше лесно, имав проблеми со мрзнење на стапалата на Аконкагва

Редакција

„Еуролинк“ го доби тендерот за осигурување на владиниот авион „Лирџет“, екипажот и патниците вреден 24.000 евра

Никола Осило

Загребската берза купи 5,3% од Македонската берза по цена од 1.000 евра по акција

Редакција