еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Убави луѓе на отворањето на продавницата на германскиот бренд „КАРЕ“, кој за прв пат е кај нас

„КАРЕ“ е германски бренд на мебел, декоративни елементи, расвета, кој во Македонија доаѓа прв пат.

Станува збор за нешто различно што се појави на пазарот, а отворањето на продавницата се случи на 11 сепрември. Брендот истапува од класичниот дизјанот кој се провлекува низ годините.

Според сопствениците на „КАРЕ“ во државата, брендот е основан од двајца млади луѓе во Германија кои храбро настапуваат на пазарот и доживуваат успех. Денес „КАРЕ“ се наоѓа во преку сто држави во светот.

Познавачите велат дека „КАРЕ“ не е само мебел, туку и стил на живот.

Фото: Фејсбук/КАРЕ

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗК Пелагонија: Стопанска банка Скопје наплати 2 милиони евра недоспеани кредити и им зема 10 плати на работниците

Редакција

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Никола Осило

Новинарот кој објавува материјали за „Рекет“ се сликал со Иванов, еми Боки со кој се не се сликаше

Редакција