еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Вина од „Тиквеш“ за папата Франциск

Винарската визба „Тиквеш“ подготви вина со специјални етикети за неговата светост папата Франциск.

За време на приемот што го организираше претседателот Ѓорѓe Иванов во резиденцијата на Водно, на папата Франциск и на сите кардинали и бискупи што се дел од официјалната делегација им беа подарени вина од премиум колекцијата „Барово“, „Бела вода“ и „Домен Лепово“ што се дел од новата бренд платформа на ВВ „Тиквеш“ – Tikveš Chateaux & Domaines.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Што му подари Иванов на папата Франциск

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

(Фото) Безбедноста на највиско ниво: Што се им беше одземено од предмети на граѓаните кои дојдоа на мисата на папата Франциск

Фото: Влада /Тиквеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пронајди енергија за активен ден со новите Баланс+крем јогурти

Никола Осило

(Фото) Пациентот со вештачко срце од Аџибадем Систина си замина дома

Редакција

Шпаркасе Банка, ЕВН и GEFF програмата на ЕБРД организираа целодневен настан за енегетска ефикасност

Редакција