еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Во Scoop Artisan cafe против жештините: Место каде што ги има едни од најубавите сладоледи во градот

Доаѓа период на многу топло време, па оттука една од работите кои можат да го разладат организмот е сладоледот.

Во кафулето Scoop Artisan cafe во Карпош 1 ги има едни од најубавите сладоледи во градот.

Местото се наоѓа помеѓу Центарот за странски јазици и „Жапон“. Големиот избор на вкусови на сладоледи, може да биде зачинет со секаков тип на додатоци кои сладоледот не само што го прават вкусен туку и убав на изглед.

Кафетеријата исто така има голем избор на кафиња и напитоци, а нивната понуда може да се најде и во Градски парк.

Местото е уредено пријатно, со шарени столчиња, дрвени масивни маси и зеленило околу. Scoop Artisan cafe е мала оаза на мир, среде урбаната гужва.

Фото: емагазин.мк/Scoop Artisan cafe

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Училиште „Братство единство“ во Дебар сега е „Пенестија“, а „Здравко Чочковски“ се вика „28 ноември“, според денот на албанското знаме

Редакција

(ВИДЕО) Македонија 12. на Детската Евровизија, победи Полска

Редакција

Под хипотека 122.307 станови во земјава: Во Скопје „заглавени“ 57.106 станови

Никола Осило