еМагазин
Image default
Македонија

Ганка Цветанова: Како да има датум за преговори кога вицепремиер индиректно се заканува со дестабилизација

Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова на својот Твитер профил ја коментира изјавата на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој по бројните критики на Венцијанската комисија за законот за јазиците, изјави дека доколку се менува истиот, работите ќе се вратат во времето пред 2001 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи контра Заев: Секое отворање на Законот за јазици ќе не врати пред 2001 година

Заев кон Османи: Заедно ќе ги утврдиме следните чекори поврзани со Законот за употреба на јазиците

Твитер во „црвено“ по критиките на Венцијанската комисија за законот за јазици

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ во среда ќе се изјасни околу референдумот

Никола Осило

Никого не сум уценувала, ниту принудувала да каже било што, вели Русковска за обвинувањата од Боки 13

Редакција

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“ нема да гласа за одземање на пратеничкиот мандат на Груевски

Редакција