еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Гардијан“: Не станува збор дали е фер – Македонците неволно ја прифаќаат реалноста

Север. Тоа е само збор со пет букви, но во Македонија е причина за многу инчи дебатни колумни, долгочасовни расправи во кафитериите и страници онлајн злоупотреби.

Вака ја почнува угледниот „Гардијан“ сторијата за претстојниот референдум во Македонија во која се вели дека македонските граѓани неволно ја прифаќаат реалноста дека е потребна промена на името доколку сакаат да се зачленат во ЕУ и НАТО.

Во сторијата во детали се објаснуваат политичката состојба во Македонија, однесувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и се пренесуваат мислење на аналитичари.

Целата сторија ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Кој дојде на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Ганка Цветанова: Како да има датум за преговори кога вицепремиер индиректно се заканува со дестабилизација

Редакција

МВР предупредува: Зголемен број лажни наградни игри, граѓаните да внимаваат со личните податоци

Никола Осило