еМагазин
Image default
Локално

Газда на ноќен клуб претепал стружанец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.П.(47) од Струга за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”, информира МВР.

На 09.09.2018 година во Струга во ноќен клуб на улица „Пабло Неруда“, поради претходно упатени вербални навреди кон вработените и меѓусебна вербална расправија со пријавениот, кој е сопственик на наведениот ноќен клуб, истиот физички го нападнал Н.Л.(24) од Струга, при што му нанел тешки телесни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешен љубовник и ги злоупотребил личните податоци преку социјална мрежа

Никола Осило

Тројца го тепале во ќебапчилница во Чаир

Никола Осило

Го прегазил возејќи товарно возило во рикверц

Никола Осило