еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Генералниот директор на скопски Бетон си поднесе оставка

Генералниот директор на ДГ Бетон АД Скопје, Дејан Нешковиќ на ден 04.07.2019 година поднесе оставка на функциите генерален директор и извршен член на Одбор на директори, информира компанијата преку Македонската берза.

„Одборот на директори на состанокот одржан на 10.07.2019 година ја констатираше поднесената оставка и за вршител на должност енегрален директор на Бетон и за вршител на должност извршен член на Одборот на директори го назначи Коста Глигориевски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Градоначалникот на Солун, Бутарис на гости кај Заев и Пендаровски

Редакција

Продаден блок од 15.966 акции од Стопанска банка Битола за 30 милиони денари

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени 38.630 акции од „Макошпед“

Никола Осило