еМагазин
Image default
Македонија

Генералниот секретар Рашковски ќе тужи партии, новинари и медиуми

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски на прес-конференција во Владата најави дека утре ќе поднесе кривична пријава за неовластено снимање против Климент Чепуњовски,  разрешениот директор на оперативна техника во М-НАВ, како и тужби за клевета и навреди против Иванка Василевска, Горан Момировски, Миленко Неделковски, Љупчо Златев, Љупчо Палевски, Кристијан Андреевски, Ирена Радовановиќ, политичката партија „Левица“.

Арбитражна постапка пред WIPO ќе биде поднесена и против порталите „Курир“, „Инфомакс“ и „Лидер“.

МИА/Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новинарите Салиу и Јовановски бараат оставка од Рашкоски оти ги навредил Ромите и Италијанците

Рашковски најави правна разврска за набавката на радарскиот систем, нема да поднесе оставка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли смени на лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се членовите на Централниот комитет

Редакција

Одлука на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе дебатираат за амандманите, ама нема да учествуваат во помирувањето

Редакција

Мицкоски: Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот

Редакција