еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Генералниот секретаријат на Владата распиша тендер за набавка на информатичка опрема вреден 108.000 евра

Владата – Генерален секретаријат распиша тендер за набавка на информатичка опрем (преносни компјутери, персонални компјутери и монитори, фотокопири…).

Проценетата вредност на без ДДВ е 6.645.500 денари или околу 108.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Милошоски и Ременски, министрите Бектеши и Фазлиу: Кој се е на новата листа на Антикорупциска за непотизам

Редакција

(Фото) Мицкоски на богослужба за Велигден во Св. Апостоли Петар и Павле

Редакција

Завршува во петок: Финишира кампањата за претседателските избори

Редакција