еМагазин
Image default
Македонија

Героски до Кирацовски: Си пишувам глупости, оти немам попаметна работа

Новинарот Бранко Героски, кој со месеци наназад пишуваше за лицата инволвирани во случајот на Јавното обвинителство, „Рекет“, му одговори на поранешниот генерален секретар и актуелен пратеник на владејачката СДСМ, Александар Кирацовски, кој изјави дека: „Геро има таму изнапишано разно-разни глупости„.

„Кирацовски: “Геро има таму изнапишано разно-разни глупости, како да ти кажам”. Хммммм… И јас така, си пишувам глупости, оти немам попаметна работа…“, напиша Героски на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кирацовски: Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене?

Заев: За мене Кики и Фрики не постојат, нема да коментирам за некои псевдоними

Дали Кики и Фрики присуствуваа на ЦО на СДСМ

Фото: Фејсбук/Героски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Свиркачот Костовски на Верушевски му предал само околу 5% од вкупно прислушуваните материјали во УБК

Редакција

МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалникот на Кавадарци и двајца директори на градежни компании

Никола Осило

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Редакција