еМагазин
Image default
Локално

Гевгеличанец го снимал гласачкото ливче

На 21.04.2019 година во 18.50 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на гласачко место бр.349 во Гевгелија, Т.Д.(34) од Гевгелија со мобилен телефон го снимил гласачкото ливче, информира МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопје повторно ќе блесне во гламур и сјај: Настанот „Story Awards“ ќе се одржи вторпат

Редакција

Приведени 11 танчерки во гостварското село Чегране

Никола Осило

Нападнал полицаец на „Туристичка“ во Охрид

Никола Осило