еМагазин
Image default
Локално

Го киднапирале и го претепале во Камник

На 10.01.2019 во 12.34 часот од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен И.А.(30) од село Арачиново, кој пријавил дека бил физички нападнат од лицата О.Н. и Х.Н., информира МВР.

Според пријавата, во населба Ченто тие насилно го ставиле во возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки и го однеле во близина на стрелиштето „Камник“, каде физички го нападнале. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пет лица тепале 16-годишна девојка од Скопје

Никола Осило

Автобуси на ЈСП ќе возат по специјална рута на локации кои имаат симболика со катастрофалниот земјотрес

Редакција

Прилепчанец почина на брегот на Охридското езеро

Никола Осило