еМагазин
Image default
Локално

Го претепал со стап по глава

На 23.10.2018 година во 20.00 часот било пријавено дека во Медицинскиот центар Струмица бил примен Г.С.(27) од село Баница со повреди на главата, а потоа со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, информира МВР.

Според пријавата, истиот ден околу 17.00 часот, додека Г.С. бил на планина да собира дрва во атар на село Попчево и село Рич, С.Р. од село Баница со стап го удрил во пределот на главата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Исчезна 13-годишно девојче од Аеродром

Никола Осило

Ученик нападнал ученичка на час по физичко во угостителското училиште

Никола Осило

Владата даде зелено светло за „автобуско метро“ во Скопје

Редакција