еМагазин
Image default
Локално

Го претепале пред угостителски објект во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.А.(59) и С.А.(20), двајцата од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР.

На 30.07.2019 година околу 14,00 часот во Куманово на улица „Димитрије Туцовиќ“, пред угостителски објект, по претходна вербална расправија, пријавените заедно со уште едно непознато лице, физички го нападнале Е.В.(24) од Куманово, при што со тврд предмет му нанеле повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кавадарчанец за 3.000 денари продал 40.000 фалсификувани денари на малолетник

Никола Осило

Во големиот пожар кај Саса, и авиони учествуваат во гаснењето

Редакција

Сакале да изнесат 20 ќеси со марихуана преку границата кај Стар Дојран

Никола Осило