еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Го следеле тајни служби со жолто југо. Ајде мајката!„: Твитер за следењето на Пендаровски од тајна разузнавачка служба

Изјавата на претседателскиот кандидат на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски за 1ТВ, дека го следелa тајна разузнавачка служба блиска до опозицијата, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Претседателот на Изборниот Штаб на СДСМ, Александар Кирацовски, денеска изјави дека МВР презема активности за откривање на лицата за кои има индиции дека го следат Пендаровски.

„Штом иден претседател на држава изјавува за одредени индиции и алудира на одредено следење од одредени служби од опозицијата евидентно е дека истите постојат. МВР веднаш презеде иницијатива истите да бидат откриени и изведени пред лицето на правдата“, рече Кирацовски.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силјановска: Ако Пендаровски се чуствува небезбеден, што да очекуваме ние останите противкандидати

(Видео) Го избра ли власта „правиот“ кандидат за претседателските избори: Животот на Стево Пендаровски во 2,5 минути

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Фото: Пендаровски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најголем дел на возраст од 30 до 39 години, повеќе жени, детали за новозаразените со коронавирусот во Македонија

Редакција

Огнен Јанески е новиот главен и одговорен уредник на телевизија „24“

Редакција

„Сектрон“ го доби тендерот на МВР за набавка на радио станици

Никола Осило