еМагазин
Image default
Локално

Го тепале во дискотека во Градски парк

Денеска во 04.20 часот Н.Н.(18) од Скопје, пријавил дека околу 02.00 часот пред дискотека во Градски арк бил физички нападнат од страна на две непознати лица, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одличје Свети Никола од Општина Штип за Стојанче Ангелов, Штерјо Наков и Бранко Азески

Редакција

Град Скопје почна да доставува решенија за данок на имот и фирмарина за 2019 година

Редакција

Жена во двор пронашла граната од Првата светска војна

Никола Осило