еМагазин
Image default
Да помогнеме

Гол живот на семејство во Куманово под ведро небо

На социјалните мрежи се шири апел за помош на семејство кое живее во Перо Чичо (населба во источниот дел на Куманово).

Во апелот се вели дека семејството живее на отворено, немаат ништо и секоја помош е добредојдено.

Волонтерите од Црвен крст на Р. Македонија општинска организација Куманово го посетиле четири членото семејство и била донирана хуманитарна помош од душеци, храна и облека.

Тие апелираат до сите граѓани за дополнителни прашања и информации за случајот да се обратат до надлежните институции.

Жената се вика Весна и можете да ја побарате на 077 969 672.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Да ги поддржиме протагонистите од „Медена земја“ и да станеме дел од една светска приказна

Редакција

(Фото) Изгубена е жена која боледува од Алцхајмерова болест

Редакција

Маја Рековиќ: Луѓе ми требате потребен ми е донор, вашите пет милилитри крв ми значат многу

Редакција