еМагазин
Image default
Бизнис

Горан Трајковски предложен за нов член на УО на Еуростандард банка

Горан Трајковски е предложен за нов член на Управниот одбор (УО) на Еуростандард банка АД Скопје по препорака на Надзорниот одбор на банката. Процедурата за именување на Трајковски како член на УО на банката е во тек, информираат од Еуростандард банка.

Оттаму соопштуваат дека Зоран Николовски, долгогодишен член на Управниот одбор на банката, поради приватни причини се повлекува од функцијата член на Управниот одбор. Својата експертиза, Николовски ќе продолжи да ја споделува како советник на Управниот одбор на Еуростандард банка.

Николче Петкоски останува на функцијата претседател на УО на Еуростандард банка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

Фото: УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП: Од јануари променети стапки за уплата на придонеси од задолжително социјално осигурување

Никола Осило

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција побара запирање на финансиски трансакции на сметки во Монако

Редакција

Топ 5 најтргувани акции на Македонската берза лани

Редакција