еМагазин
Image default
Македонија

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

Директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци Горан Трајковски си поднесе оставка од функцијата. Трајковски ваквиот чекор го образложил со лични причини, а оставката била доставена во Собранието.

Трајковски е кадар на ВМРО-ДПМНЕ и во времето на владеењето на Никола Груевски беше директор на Управата за јавни приходи, а во Дирекцијата за заштита на личните податоци е од 2016 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Горан Трајковски предложен за нов член на УО на Еуростандард банка

Фото: УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР и Обвинителството добиле пријава за фалсификат за информацијата за оставка на Димитров

Редакција

Има ли исклучувања: Кои се членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Хан се огласи за бегството на Груевски: Кредибилитетот на Европа е во прашање

Редакција