еМагазин
Image default
Бизнис

Гордан Јанкуловски именуван за генерален директор на „Идевелоп“

Одборот на директори на „Идевелоп“ на денешниот состанок донесе одлука за именување на Гордан Јанкуловски за извршен член на Одборот на директори – генерален директор, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

14 нови вработувања во Министерството за информатичко општество и администрација

Редакција

Лозарите бараат ревизија на работењето на Стефанс вајнери која отиде во стечај

Редакција

Зголемување од 2,5 пати: „Макпетрол“ оствари добивка од 12,5 милиони евра

Никола Осило