еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Гордана Силјановска – Давкова е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Кандидат за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде професорката Гордана Силјановска – Давкова.

Таа на денешната Конвенција на опозициската партија освоила дури 408 гласови.

На Конвенцијата присуствуваа 553 делегати, а гласаа 519.

Во трка за претседател беа девет кандидати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силјановска по изборот: Не не сум националист, јас сум за владеење на правото

Студентите ја обожаваат: Која е Гордана Силјановска-Давкова, можен кандидат за претседател на државата

Фото: Телма/Силјановска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ бистрат политики: Македонците самоволно стануваат Бугари

Никола Осило

Мапа открива застрашувачко ширење на корона вирусот: „Заразен“ и Блискиот Исток

Редакција

„Гудиес“ го доби тендерот на МВР за набавка на храна за службените кучиња вреден 114.000 евра

Никола Осило