еМагазин
Image default
Македонија

Гордана Силјановска Давкова за пропустот на Тамара: Време е да ставиме крај, пред законите нема извини!

За пропустот со македонската химна на пејачката Тамара Тодевска и нејзиното извинување, со свое видување на Твитер се јави и професорката Гордана Силјановска Давкова, која беше претседателски кандидат на последните претседателски избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Казни до 5.000 евра: Кога и како се изведува македонската државна химна?

Тамара: Од дното на моето срце Ви се извинувам поради пропустот што го направив при пеењето на химната

(Видео) На прием на амбасадата на САД Тамара ги „заборави“ Гоце Делчев, Даме Груев, Јане Сандански и Питу Гули кога ја пееше македонската химна

Американската амбасада се извини за пропустот со македонската химна

Фото: Силјановска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Директорот на БЈБ, Тасевски за насилството во Собранието: Напаѓачите извикуваа дека ќе не убијат и оти ќе биде прогласена воена состојба

Редакција

(Фото) Иванов се уште е претседател на Република Македонија

Редакција

Двајца поранешни владини функционери под истрага за злоупотреба на службена положба

Редакција