еМагазин
Image default
Локално

Гореше станбена зграда во Гевгелија, среќа нема повредени

На 30.07.2019 во 12,00 часот во Полициска станица Гевгелија бил пријавен пожар на улица „Ристо Чавдаров“, во колективна станбена зграда при што биле опожарени станови од поткровјето, информира МВР.

Пожарот е изгаснат од екипи на противпожарната единица од Гевгелија, Валандово и Неготино. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гевгелија и утврдено е дека причина за настанување на пожарот е греалка која се користела во еден од становите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Откриени 100 килограми марихуана и пиштол со пригушувач во камион на Табановце

Никола Осило

Во автобусите на ЈСП и на приватните превозници повторно ќе може да се купи хартиен билет за едно возење

Редакција

Скопјанец од авион заврши директно во Идризово

Никола Осило